serwis nowosci rozwoj obsluga insert chmura
preload image preload image

Kilkunastoletnie doświadczenie w naprawie komputerów i oprogramowania.

Projektowanie i wdrażanie rozwiązań dla firm.

Wdrażamy gotowe rozwiązania i piszemy własne rozszerzenia.

Innowacyjny system opieki serwisowej i dokumentacji.

Migracja do chmury prosta, szybka i bezpieczna.

Porządek w licencjach i pełna kontrola

Monitorowanie czasu pracyTematy dość ciekawe i zazwyczaj zaniedbane przez osoby nadzorujące pracę firmy. Często dopiero w momencie kontroli legalności oprogramowania lub wyniesienia danych przez pracownika, zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. W związku z profilem naszej firmy i pod kontem obsługiwanych klientów, wzięliśmy udział w dwóch szkoleniach systemów wspomagających monitorowanie czasu pracy oraz inwentaryzowanie zasobów.


Z oprogramowaniem statlook i uplook pierwszy raz mieliśmy do czynienia na szkoleniu o tematyce „Zarządzanie kapitałem oprogramowania w firmie – narzędzia, oprogramowanie, polityki, procedury.” w roku 2007. Już wtedy to oprogramowanie spodobało się nam i oferowaliśmy je klientom. Obecne wersje programów statlook, uplook i bizlook posiadają znacznie więcej możliwości monitorujących, ale też w przejrzysty sposób pokazują zainteresowanemu użytkownikowi dane w postaci zestawień i wykresów, również z urządzeń mobilnych.

System uplook pozwala na szybką inwentaryzację oprogramowania firmowego pod kontem posiadanych i brakujących licencji. Możemy podejrzeć jaki rodzaj licencji posiadamy, do kiedy obowiązują licencje terminowe i wykryć ewentualne licencje nadmiarowe. W razie przypadkowej kontroli lub też przeprowadzonej na skutek donosu byłego pracownika, mamy pewność, że posiadamy w pełni legalne oprogramowanie.

System statlook pozwala zarządzać komputerami i dostępem do części zasobów informatycznych przez pracowników. Przykładowo możemy uniemożliwić użytkowanie zewnętrznych nośników danych lub zezwolić na odczyt tylko z konkretnego nośnika, konkretnej osobie. Mamy też możliwość sprawdzenia jakich programów pracownik używa i uniemożliwienia ich uruchomienie. Oprogramowanie umożliwia też zdalną pomoc użytkownikom i zawiera system zgłoszeń serwisowych. Mamy też możliwość blokady dostępu do wybranych stron internetowych, ale też monitorowania kto, kiedy, w jakich programach lub stronach internetowych, ile czasu poświęcił, oraz ile razy klikał lub używał klawiatury Słowem pełna kontrola czasu pracy znacznie zwiększająca wydajność pracowników. Inwestycja w system zwraca się średnio po kilku tygodniach.

Dzięki modułowi bizlook, menadżerowie mogą w prosty i czytelny sposób przejrzeć dane w postaci dziesiątek wykresów i zestawień poukładanych tematycznie.

Zainteresowane osoby mogą zastosować dowolny w wymienionych produktów lub użyć ich kombinacji. Opisaliśmy tylko wybrane funkcje programów. Jest ich bardzo dużo, więc w razie czego prosimy o kontakt. Oczywiście będzie nam niezwykle miło, jeżeli zakupu i wdrożenia dokonacie Państwo w naszej firmie.


1000 znaków pozostało
Dodaj pliki