serwis nowosci rozwoj obsluga insert chmura
preload image preload image

Kilkunastoletnie doświadczenie w naprawie komputerów i oprogramowania.

Projektowanie i wdrażanie rozwiązań dla firm.

Wdrażamy gotowe rozwiązania i piszemy własne rozszerzenia.

Innowacyjny system opieki serwisowej i dokumentacji.

Migracja do chmury prosta, szybka i bezpieczna.

Łączone szkolenie Intel & Microsoft.

Szkolenie odbyło się w dniu 06.09.2012 w hotelu w centrum Bydgoszczy, gdzie jak zwykle dla tego typu okazji omówiono najnowsze produkty hardware (procesory firmy Intel) oraz software (Windows8 oraz Intel Small Business Advantage).

W pierwszej części zaprezentowane zostały możliwości procesorów i3, i5, oraz i7 trzeciej generacji. Podstawową różnicą między starą rodziną procesorów a najnowszymi perełkami Intela oprócz prędkości to oczywiście zużycie mocy, jakie te układy pobierają. Coraz więcej producentów chce być EKO i ograniczenie zużycia mocy są dla nich priorytetem.
Zapoznaliśmy się również z oprogramowaniem SBA, które ma na celu wspomaganie firm z „ogarnięciem” zagadnień bezpieczeństwa oprogramowania i danych. Omówione rozwiązania niczym nas nie zaskoczyły, a wręcz przeciwnie lekko rozśmieszyły, ponieważ tego typu usługi świadczymy już od ponad 10 lat, na o wiele wyższym poziomie niż zaprezentowane wsparcie intelowskie.

Po krótkiej przerwie na kawę zasiedliśmy do prezentacji możliwości najnowszego systemu operacyjnego Windows 8. Dla użytkowników, którzy pierwszy raz będą korzystać z tego systemu, zaskoczeniem będzie nowa szata graficzna. Programiści z Redmond chyba zapomnieli o użytkownikach komputerów stacjonarnych i stworzyli system dedykowany dla smartfonów i tabletów. Kafelkowy układ często odpalanych aplikacji i portali uruchamia się zaraz przy włączeniu systemu. Możemy oczywiście przejść do normalnego pulpitu, a tam kolejne pytanie: GDZIE JEST „START”?!
Nie twierdzę, że takie zmiany się nie przyjmą. Zadaję sobie natomiast pytanie jak długo zwykły Kowalski będzie przyzwyczajał się do nowego.
Na plus dla nowego systemu to możliwość przejścia z dowolnego starego systemu (nawet Windows 98) to Windows 8 na bardzo korzystnych warunkach.
Zobaczymy co nam przyniesie okres po 26 października, czyli po oficjalnej premierze Windows 8.

1000 znaków pozostało
Dodaj pliki