serwis nowosci rozwoj obsluga insert chmura
preload image preload image

Kilkunastoletnie doświadczenie w naprawie komputerów i oprogramowania.

Projektowanie i wdrażanie rozwiązań dla firm.

Wdrażamy gotowe rozwiązania i piszemy własne rozszerzenia.

Innowacyjny system opieki serwisowej i dokumentacji.

Migracja do chmury prosta, szybka i bezpieczna.

Instalujemy pierwsze wirtualne serwery

Wdrożenie dotyczyło systemu Windows Small Business Serwer 2008 Premium na platformie wirtualnej. Celem nadrzędnym było uruchomienie wszystkich aplikacji na jednym fizycznym serwerze.
Windows 2008 w wersji Standard umożliwia zainstalowanie systemu dwukrotnie na tej samej licecnji: na serwerze sprzętowym, a następnie w trybie wirtualnym. Wychodząc z tego założenia SBS 2008 Premium, który zawiera w sobie Windows 2008 Standard, powinien umożliwiać wirtualizację obu systemów.
W tym momencie pojawił się malutki problem, ponieważ nikt z polskiej filii Microsoft nie potrafił nam odpowiedzieć czy będzie to legalne. Postanowiliśmy zatem skorzystać z bezpłatnej wersji systemu wirtualizacji HyperV w trybie Core. Kto miał do czynienia z tym jedynym jak dotąd bezpłatnym serwerem Microsoft wie, że trzeba troszkę cierpliwości i sporo wytrwałości do jego opanowania. Nam się to udało i SBS 2008 Premium czuje się w środowisku wirtualnym jak u siebie w domu. W dodatku nie mamy wątpliwości, że wdrożenie jest przeprowadzone w całkowitej zgodzie z warunkami licencji.

1000 znaków pozostało
Dodaj pliki